5097 بازدید

کود انار ویژه AZOKALFOL

آگهی دهنده: کیا سبز آشیان کوشا

کودپیشنهادی انار

+TE(20-2-10) NPK Azokalfol
+TE (10-1-5) NPK Azokalfol –LP
تامین نیاز غذائی درختان به شکل بهینه ضامن تولید اقتصادی و بهره برداری مناسب خواهد بود. از این رو شناخت دقیق نیاز غذایی درختان انار و نقش هر یک از عناصر غذایی در چرخه سوخت و ساز یا متابولیسم گیاه راهنمای ما در مدیریت و نگهداری باغات انار می باشد. انار درخت کوچکی است کویری که ارتفاع آن حداکثر تا 6 متر می رسد و در مناطق نیمه گرمسیری و در آب و هوای خشک و خاک های کربناتی و قلیایی تا اسیدی می روید.
گلهای انار درشت به رنگ قرمز اناری ولی بی بو می باشد. میوه آن کروی با اندازه های مختلف دارای پوستی قرمز رنگ و یا زرد رنگ می باشد. در حدود بیست نوع مختلف انار که شامل واریته های بسیار متنوعی می باشد، در دنیا موجود است.
انار از گیاهان بومی ایران بشمار می آید. نیاز غذایی انار ازت رشد رویشی درخت را تحریک می کند. کود به سرعت در آب حل شده و جذب گیاه می گردد ، غلظت بالای این کود در اوایل دوره رشد در پایان زمستان میتواند باعث افزایش رشد رویشی و کاهش گل انگیزی درخت گردد. از این رو توصیه ما این است که این کود را در 3 نوبت ابتدا یک سوم کود را در اواخر پائیز و پس از خواب رفتن درخت در اعماق زمین چال کود کرده و تا پایان اردیبهشت و تبدیل شدن میوه ها از تحویل کود ازته همراه آب آبیاری و سایر روشها جداً خودداری کنید. پس از این مرحله بهتر است این کود را در غلضت های پائین همراه آب آبیاری در چند نوبت برای درخت تا اواخر تیر ماه تامین نمائید. در اواخر دوره رشد نیز تامین کود ازته در غلظت کم همراه آب آبیاری جهت کامل شدن میوه ها موثر خواهد بود.
فسفر: کمبود فسفر در انار بر رشد کلی درخت و ریشه ها اثرگذار است. در این حالت شاخه ها کوتاه و باریک شده برگهای جوان کوچک می گردند و زودتر از سایر برگها می ریزند، همچنین گلدهی درختان بطور چشمگیری تحت تاثیر کمبود فسفر کاهش می یابد و رسیدن و بلوغ میوه ها نیز به تاخیر می افتد.
قرمز شدن ساقه وارغوانی شدن برگها و خشک شدن نوک برگهای پیر تر از علائم کمبود فسفر می باشد . نکته اینکه معمولاً روش کود دهی نواری بویژه برای فسفر در مقایسه با همان میزان کود به روش پخش سطحی بازدهی بیشتری دارد.
پتاسیم: انار به مقدار زیادی پتاسیم نیاز دارد و معمولا پتاسیم را از سطح خاک گرفته و روی ریشه ها ذخیره می کنند. با جذب پتاسیم توسط ریشه ها خاک مجاور پتاسیم را در محل ریشه ها آزاد می کند. پتاسیم عموما در سطح رویی خاک از غلظت بالایی برخوردار است. برگردان کردن خاک سطحی و شخم سالیانه بستر خاک به افزایش سطح پتاسیم خاک در محدوده ریشه کمک می کند.
خصوصیات کود پیشنهادی انار:
1 - دارای تمامی عناصر مورد نیاز انار شامل عناصر میکرو و ماکرو است .
2 - نقش به سزایی در افزایش عملکرد محصول در واحد سطح درشتی میوه و جلوگیری از ترکیدگی میوه و خوش رنگی و یکدست شدن رنگ میوه دارد.
3 - افزایش خاصیت انبارداری و بالارفتن قابلیت نگهداری در سردخانه را ایجاد می¬کند.
4 - باعث بالا رفتن درصد تلقیح و درصد تبدیل گل به میوه می¬شود .
5 - افزایش مقاومت گیاه در مقابل آفات و بیماری ها .
6 - قابلیت استفاده به صورت محلول پاشی و جذب آنها به وسیله برگ با بازدهی بالاتر
7 - تغذیه مطمئن و قابل کنترل گیاه به دلیل امکان تولید با ترکیب و نسبت های مختلف عناصر مورد نیاز
8 - جذب بسیار سریع به دلیل در بر داشتن عناصر به فرم قابل جذب و عدم نیاز به فرجه زمانی
9 - کاهش مصرف کود در فرآیند تغذیه درخت و گیاه و در نتیجه کاهش هزینه های تغذیه
10 - با مصرف درست کمک به کاهش آلودگی محیط زیست (منابع خاک وآب)
11 - این محصول به علت عاری بودن از کلر و نوع مواد بکار رفته در فرمولاسیون فاقد خطر نمک زایی در خاک هستند. ( LOW EC)
12- در خصوص فلزات سنگین دارای آنالیزکنترل شده مطابق استاندارد می باشد .

این آگهی را به دوستان خود معرفی کنید: telegram Twitter Facebook Google LinkedIn Email Pinterest Print

آی کشت